Oni pracują, kiedy Ty śpisz, czyli dlaczego warto zlecić obsługę klientów firmie zewnętrznej

Nawiązywanie relacji z klientami, rozwiązywanie ich problemów, odpowiadanie na potrzeby, to praca na pełen etat. Niewiele, zwłaszcza małych biznesów, może pozwolić sobie na oddelegowanie pracownika, który będzie zajmował się wyłącznie tym obszarem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw zleca obsługę swoich klientów firmom zewnętrznym.

Im mniej osób zatrudnia firma, tym trudniej jest poświęcić obsłudze klientów odpowiednio dużo czasu i zaangażowania. Tu z pomocą może przyjść firma, która pomoże odciążyć pracowników nie tylko w godzinach pracy, ale przede wszystkim wziąć na siebie komunikację w godzinach, kiedy Twój zespół odpoczywa. Dzięki narzędziom i stosowanym procedurom, taki zewnętrzny BOK jest w stanie w stu procentach spersonalizować usługi pod kątem dowolnego biznesu.

Pracownicy mają czas na inne zadania

Sprawna obsługa klienta wymaga szybkiej reakcji. Jeśli Twoi pracownicy mają na głowie  także inne obowiązki, któryś obszar w końcu ucierpi. Ciągłe odrywanie od wykonywanej pracy może źle wpłynąć na jej jakość, frustrować oraz spowodować szybkie wypalenie zawodowe. Jeśli odpowiadanie na maile i telefony przejmie na siebie firma zewnętrzna, Twój zespół będzie mógł  więcej czasu poświęcić innym zadaniom. 

BOK pracuje, kiedy Ty odpoczywasz

Biuro Obsługi Klienta może być dostępne nawet 24h przez 7 dni w tygodniu. To oznacza, że klient zostanie obsłużony, nawet jeśli pracownicy poszli już do domu, świętują albo są pochłonięci przez inne zadania. Z badań wynika, że nawet 54% internautów dokonuje zakupów w godzinach 18-6 rano. To właśnie wtedy pojawia się najwięcej pytań i wątpliwości, na które niecierpliwi klienci oczekują odpowiedzi od razu. 

Klient potrzebuje “na już”

Czas w którym odpowiemy na pytanie klienta, może zadecydować o tym, czy skorzysta on z naszych usług, czy nie. Klienci nie lubią czekać. Jeśli my nie odpowiemy na ich potrzebę, zrobi to ktoś inny, a oni prawdopodobnie więcej do nas nie wrócą. 

Warto inwestować w długofalowe relacje

Klienci, którzy są w stałym kontakcie ze swoim usługodawcą, czują się bezpieczniej. Taka więź sprawi, że ciężej będzie im zrezygnować z Twoich usług. Pamiętaj też o zasadzie, w myśl której zadowolony klient przyciąga trzech kolejnych, niezadowolony zniechęca dziesięciu. Budowanie pozytywnych emocji zakupowych, to kluczowy elementem sprzedażowy.

Podnieś prestiż swojej marki

Sprawne rozwiązywanie problemów, szybkie odpowiadanie na pytania i potrzeby klientów, to najlepszy dowód, że firma dba o wysoki standard świadczonych usług. Biuro obsługi klienta pomoże zbudować w ich oczach silną markę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom.